wyczerpując fasolę

{Lidia_mikolajewicz}:

… Poprzednik wyczerpał temat …

?

[…]

Fasola ma duże inklinacje do długości dnia. Wysiana za późno będzie pod gołym niebem miała kłopoty z zawązaniem owoców oraz z obroną przed atakiem przymrozków. Siana [zimą] w mieszkaniach wymagałaby chyba doświetlania [przedłużania dla niej dnia].

[…]

Ziemia po uprawie fasoli itp. bobowatych secundo voto motylkowatych pięknie wbogaca się w azot, nieźle nadaje się do uprawy czegokolwiek innego, byle nie bobowatych [następstwo i zmianowanie gatunków].

[…]

Samodzielny wysiew dość szybko rosnącej fasolki na krążku bibuły napiętej nad słoikiem z wodną pożywką świetnie dokształca małolatów w budowie korzeni roślin, a potem w nauce o symbiozie międzygatunkowej: brodawki na korzeniach.

[…]

Mieszkającym poza granicami Polski rodakom i -czkom zachwalam siać fasolę zwaną patriotyczną. Jej białe ziarna mają na swej rance po pępowinie ciemne odwzorowanie orła zrywającego sie do lotu – wypisz-wymaluj jak godło polskie. Szczęśliwym hodowcom [uprawcom?] czasem udaje się tam wypatrzeć i koronkę na głową tego orzełka.

[…]

http://www.smakizpolski.com.pl/wp-content/uploads/2014/07/016411_600.jpg

No Comments

Comments are closed.