Re: podglądana w ogródku przez sąsiada

z mojego doświadczenia właśnie tuje są najszybciej rosnące i stosunkowo najtańsze- bo sa popularne i jest wybór. porównaj sobie tej samej wysokości cis a tuję smaragd- sama dojdziesz do tego wniosku.
to tyle jesli chodzi o iglaki.

jesli chodzi o rosliny liściaste, to możesz posadzić jeden gatunek, albo różne gatunki w szpalerze- np. forsycja, dereń, bez lilak, śnieguliczka,pęcherznica i inne.
tylko pamietaj, ze taki mieszany/ swobodny żywopłot wymaga więcej miejsca na szerokość, jesli działka duża- to nie problem, jak działka niewielka, to te rosliny w któryms momencie zajmą dużo miejsca. oczywiście mozna je ciąć i formować, ale pomimo wszystko one rozrastają się.

A najszybszą i najskuteczniejszą metodą odgrodzenia się od sąsiada jest rozwiniecie maty wiklinowej. wiklina jest jednym z najtrwalszych materiałów, i daje przytulność, ja ją stosuję dość często, i z dobrym efektem, są ogrody, na których mata jest już 6rok, a wizualnie wcale tego nie widać.
i dopiero na tle maty możesz posadzić sobie co tam lubisz, co ci się podoba, choćby w wielkości sadzonki, czy tego patyczka wsadzonego w ziemię, i wtedy bedziesz mieć tanio.


Ile rzeczy należy mieć w du.pie, to się w głowie nie mieści!

No Comments

Comments are closed.