Re: piaskownica !!!

bardzo porszę o spokój smile

wątek z piaskownicą mimo woli jest poważny…. być może padły zbyt ostre słowa albo oskarżenia ale to nie zminia faktu że:

– piaskownica jest w nieodpowiednim miejscu

– dzieci i dorośli w ciągu dnia (zwłaszcza w południe) narażeni są na niebezpieczne działanie słońca a to nie jest już taka błacha sprawa.

– rozrzucanie piachu każdego by drażniło kto ciągle nosił by go na butach do mieszkani,a więc proszę postawić się w naszej sytuacji

– porozrzucany piach nie wygląda zbyt ładnie zwłaszcza w samym centrum osiedla.

co do innego miejsca piaskownicy. może lepszym miejscem będzie umiejscowienie piaskownicy po drugiej stronie tej alejki. w taki sposób piaskownica będzie w większej odległości od mieszkań a i od alejki do 113E też będzie w jakiejś większej odleglości niż teraz.

krótki opis:

można by ją umiejscowić np w odległości ok 2 metry od murku (wjazdu do małego garazu). pomiędzy murkiem a piaskownicą postawić na ławkę lub inna przeszkodę co by dzieciakom nie przyszło do głowy wchodzenie na ten murek. do piaskownicy poprowadzić alejkę od ścieżki do budynku 113E. przenieść ławkę i postawić pomiędzy piaskownicą a tymi dwoma miejscami do parkowania. żeby ci co kupią mieszkanie na parterze nie krępowali się mozna postawić wysoki płotek taki jak przy mieszkaniu na koncu osiedla. to da właścicielom trochę prywatności. na miejscu piaskownicy można by postawić huśtawkę, prawie każde osiedle ma huśtawke i z pewnością u nas by się przydała. jeśli nie huśtawka to np coś innego. żeby wykożystać to miejsce. plac zabaw od alejki byłby oddzielony np 0,5 metra lub 1 metr pasem zieleni. aha nad ławką pomiędzy piaskownicą i murkiem można by zrobić zadaszenie chroniące od niebezpiecznych promieni słonecznych (w południe)

dzięki mojej propozycji będziemy mieli problem piaskownicy z glowy a zyskamy inne elementy placu zabaw coś czego dzieciakom brakuje (to może w późniejszym terminie) .

postaram się zrobić prowizoryczny szkic tego opisu i dorzucę go w kolejnym wpisie. smile

bardzo proszę ten post potraktować poważnie.

No Comments

Comments are closed.