budki dla ptaków, domki dla owadów

czy macie takowe w swoich ogrodach? zamieszkane? przez kogo? jak umieszczone? jakieś wskazówki do współżycia z braćmi mniejszymi :)?

Ja właśnie dziś zamówiłam przez internet takie konstrukcje i rozmyślam gdzie je zamontować.

Mam ogródek w ROD. Budka (typ A, dla ptaków wielkości średnich sikorek) może zawisnąć na czereśni lub moreli w głębi działki; pod czereśnią jest huśtawka, myślicie że może ptakom przeszkadzać bliskie towarzystwo? Bo wyobrażam sobie że fajnie by było leżeć na tej huśtawce i podglądać mieszkańców budki.

Domek dla owadów mogę umieścić na ścianie altanki. Jak myślicie, lepiej na stronie południowej, przy której jest taras (owadom chyba aż tak bardzo ruch ludzki nie zawadza?), czy zachodniej, ocienionej przez winogron, gdzie rzadziej się kręcimy? Też bym wolała sobie dać możliwość podglądania tej fauny.

Mam jeszcze problem techniczny: ponieważ na działce nie ma prądu, nie ma jak wwiercić w ścianę haków. Mogę ten domek albo postawić na ziemi (słabo, bo dzieciaki nie ominą) albo podwiesić pod okapem, albo próbować przyczepić bokiem do krat na oknach. Chyba że macie inny pomysł? Waży to 2 kg (bez owadów ;)) i mierzy 33x20x8cm

No Comments

Comments are closed.